czwartek, 22 marca 2018

wątpliwość

Studnia chłonna spełnia inną funkcję niż drenaż i nie służu do ostatecznego doczyszczania ściekow tylko do odprowadzenia oczyszczonych już ścieków do gruntu. W drenażu w procesie oczyszczania biorą udział bakterie tlenowe dlatego drenaż musi byś stosunkowo wysoko usadowiony i najlepiej jak na nim rośnie trawka   Nie wspomnę też o róznicy powierzchi wstudni i drenażu  Mówiłem o ogólnej zasadzie działania (filtrowanie np. na porowatym materiale) a nie o funkcji.
Ale bardziej chodziło mi o to jak Ryby chciał odzyskać tę wodę ze studni chłonnej?W zbiorniku występuje sedymentacja i wstępne przepychanie kanalizacji Warszawa oczyszczanie beztlenowe. Tak podczyszczone ścieki po rozsączalniku doczyszczone zostają w glebie przez bakteria tlenowe. W studni chłonnej proces ten byłby utrudniany i musiałbyś jakoś to natleniać, co powoduje, że proces jest nieopłacalny.W drenażu w procesie oczyszczania biorą udział bakterie tlenowe dlatego drenaż musi byś stosunkowo wysoko usadowiony i najlepiej jak na nim rośnie trawka W projekcie mam POŚ z drenażem - projekt jpr, ale zastanawiam się mocno nad oczyszczalnią z zastosowaniem studni chłonnej, tuneli, sączków i odwiertów. U nas ponoć lepiej się to sprawdza (tereny gliniaste mamy). Koszt zainstalowania jest podobny.
Jeszcze raz: studnia chłonna to nie oczyszczalnia ścieków. Służy wyłącznie do odprowadzenia do gruntu deszczówki lub już oczyszczonych ścieków z oczyszczalni (czyli praktycznie prawie deszczówka).
Mam jednak wątpliwości:

czy muszę gdzieś to zgłaszać, że zamiast drenażówki będzie studnia chłonna? (problemy z odbiorem)
co w ogóle sądzicie o takich studniach chłonnych?
czy są one legalne jako oczyszczalnia ścieków,  http://naprawa-kanalizacji.pl bo w internecie spotykam się z opiniami, że głównie służą do odprowadzania deszczówki
A czy te bakterie to nie są czasem w zbiorniku? No bo jak niby należałoby je uzupełniać?Wszystko się zgadza tylko pod warunkiem ze ścieki wypompowywane ze studni o której wspominasz bedą oczyszczone powiedzmy w ponad 90 % (klasa zbliżona do deszczówki) czyli po np. oczyszczalni biologicznej ... ale to juz niestety wieksze koszty 
Absolutnie odpada wypompowywanie "zawartości" wypływającej z osadnika gnilnego

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz