czwartek, 22 marca 2018

deszczówka

Zamierzam:

1. Połaczyć rury zimnej i ciepłej tylko do kontroli.
2. Napełnić wodą , odpowietrzyć przed wkręceniem korków do prób.
3. Pierwszy test przeprowadzić wodą na ciśnieniu przyłącza ( 4,2 bar)
4. Kontrola spadku ciśnienia na manometrze.
na budowę POŚ z drenażem. Jednak aby zaoszczędzić miejsca na działce oraz mieć możliwość wykorzystania oczyszczonych ścieków do podlewania ogrodu, chcę zrobić studnie chłonną, które będzie zastępowała drenaż. Tylko, że wtedy pozbędę sie tzw. drugiego etapu oczyszczania ścieków. Do studni chłonnej chcę również odprowadzać część deszczówki aby ją wykorzystać.
Wodę mam na głebokości poniżej 4-5 metrów.
Co myślicie o takim rozwiązaniu i czy będzie to zgodne z przepisami?
Ponieważ korpusy filtrów mam do 6 bar, chciałbym również zrobić test na 6 bar wg punktów na fotce poniżej (instalacja będzie na reduktorze 3bar - czyli teoretycznie próba ciśnienia 1,5x3bar=4,5bar )
1. Czy ominąć korpusy zrobić test na 8bar ?
2. Jak podnieść ciśnienie w warunkach domowych do 8bar ? (można kompresorem podłączonym do napełnionej wodą instalacji ?
3. Podczas próby w instalacji pozostanie trochę powietrza (nie wszystko mogę odpowietrzyć), czy ta odrobina będzie miała wpływ na próbę ?Moim zdaniem nie możesz zastąpić drenażu studnią chłonną. Do dtudni powinny trafiać ścieki oczyszczone ( ponad 90 %) a z osadnika wychodzą scieki po sedymentacji itd ... ok 50-60 % nie pozbawione jescze brzydkiej wonii i kolorku  . Tym bardziej w takiej sytuacji odpada podlewanie.Jak chcesz wykorzystać studnię chłonną w rachubę wchodzą tylko oczyszczalnie z osadem czynnym albo doczyszczeniem biologicznym.

Przy okazji sprawdź czy łapiesz się na pszymusowe odległości studni chłonnej od innych urządzeń i jaki masz grunt. Też chciałem studnie ale w moim przypadku koszt jej wykopania był zbyt wysoki (bliskość rzeczki)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz